Morele

Goldrisch
Odmiana otrzymana w USA. Drzewo rośnie średnio silnie, tworzy szeroką, rozłożystą koronę; jest wytrzymałe na niskie temperatury, plenne, tolerancyjne na szarkę. Kwiaty dość duże, białe, średnio wczesna pora kwitnienia.
Owoce średniej wielkości lub duże o masie 60-80 g, (pojedyncze przekraczają 100 g, największy zebrany w 2001 r. miał 170 g), atak¬cyjne, owalne, nieco spłaszczone. Skórka zielonkawopomarańczowa, z niewielkim czerwonym, rozmytym rumieńcem pokrywającym 10-30% powierzchni owocu. Miąższ jasnopomarańczowy, zwięzły, lekko aromatyczny, dość smaczny. Pestka średniej wielkości lub duża, owalna, słabo odchodzi od miąższu. Nasiona lekko gorzkie.
Owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, 6-8 dni po odmianie 'Early Orange'. Odmiana samopłodna.

Karola
Odmiana czeska. Owoce są średniej wielkości, o masie 40-55 g, atrakcyjne, kulisto-sercowate. Skórka pomarańczowa, z czerwonym, rozmytym rumieńcem, pokrywającym do 50% powierzchni owocu. Miąższ pomarańczowy, średniozwięzły, lekko aromatyczny, smaczny. Pestka odchodzi od miąższu. Nasiona gorzkie. Owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, około 4 dni przed odmianą 'Early Orange'. Odmiana samopłodna.

Darina

Jest to jedna z niewielu odmian przystosowanych do naszych warunków klimatycznych i radząca sobie w chłodne zimy czy wiosenne przymrozki. Ciekawa jest korona – dosyć szeroka, ale kulista i przy tym umiarkowanie zagęszczona. Owoce o masie od 50 do 80g. W kształcie są one owalne i raczej symetryczne, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść, ponieważ w większości odmian szew dzieli morele na wyraźnie różniące się części. Miąższ z kolei ma taki sam kolor jak skórka, a w konsystencji jest dosyć zwięzły. Najważniejsze jednak, że jest słodki i dobrze odchodzi od niewielkiej pestki. Odmiana ta należy do roślin samopłodnych. Oznacza to, że nie potrzebuje w pobliżu siebie innych moreli, by wydać plon. Zatem Darina dojrzewa w połowie sierpnia (6–12 sierpnia), zazwyczaj w ok. 15 dni po Early Orange. Samo drzewo jest dostatecznie odporne na niskie temperatury. Zresztą tak samo jak pąki kwiatowe, które dodatkowo świetnie zniosą wiosenne przymrozki. Ważne jest także, że radzą sobie z brunatną zgnilizną drzew pestkowych.

Dobrzyńska
Odmiana polska. Owoce duże bez tendencji do przedwczesnego opadania, żółtozielone, pokryte dużym, bladoczerwonym rumieńcem. Pestka łatwo odchodzi od miąższu. Dojrzałość zbiorcza w drugiej połowie lipca. Drzewa odporne na mróz i choroby kory.